מחסומי משטרה בכבישים

מחסום משטרה משמש כאכיפת חוק כדי לעצור נהגים ולבדוק את תעודות הזיהוי, הרישום והביטוח שלהם.

מחסומי תנועה משמשים בעיקר למאבק בנהיגה בשכרות. הם נקבעים בדרך כלל בחגים לאומיים או בסופי שבוע, כאשר שיעורי הנהיגה בשכרות הם הגבוהים ביותר.

אכיפת החוק בצורת מחסום משטרתי

מחסומי משטרה בכבישים נמצאים במגמת עלייה כטכניקה לאכיפת חוק בשנים האחרונות, כאשר שלושה מכל ארבע תחומי שיפוט מדווחים על עלייה בשימוש אסטרטגיה זו.

חסימות דרכים משמשות בדרך כלל לזיהוי נהגים שיכורים ולביצוע בדיקות פיכחון. אך חלק מהמחסומים של המשטרה ישמשו גם ליותר מאשר עבירות נהיגה בלבד. מחסום משטרה יכול לשמש גם לבדיקות מידע, עבירות הקשורות לסמים או בדיקות בטיחות.

מחסומי משטרה בצפון

ניתן למצוא מחסומי משטרה בכבישים המובילים לערים או עיירות שונות. ישנו גם הקמה של מחסומים בנתיבים המובילים חוץ לערים שונות. ישנן סיבות רבות לכך שהמשטרה תבצע את החסימות הללו. הסיבה הנפוצה ביותר היא מחסומי אלכוהול, שבהם השוטרים יבדקו נהגים שיכורים בשעה נתונה ביום או בלילה כדי לקדם את הבטיחות לעצמם ולנהגים אחרים בכביש. סיבות נוספות כוללות: בדיקת סמים, בדיקה אם נהגים חוגרים נכון, חיפוש מבוקשים באזור נתון וכו’.

בדיקות המכוניות הללו יכולות להתרחש בכל מקום: בזמן פקקים בכבישים מהירים או כשאתם יושבים ברמזור אדום ומחכים לפנייה לרחוב הבא.

תהליך הזיהוי במחסום משטרה: השוטר יבקש מהנהג את רישיון הנהיגה שלו או צורת זיהוי ורישום אחרת, יבדוק שהרכב מבוטח לנסיעה על ידי בדיקת תעודת הביטוח, או העתק שלו, ברכב. רשויות אכיפת החוק עשויות גם לדרוש מנהג לעבור בדיקת נשיפה אם הם חושדים בצריכת אלכוהול או בשכרות.

בשנים האחרונות אנו מבחינים בעלייה בשימוש מחסומי משטרה בצפון. זאת מכיוון שמדובר בהרבה כבישים בין עירוניים, בהם אנשים נוסעים במהירות מופרזת תחת שימוש באלכוהול או סמים ולעיתים גם ללא רישיון נהיגה.

לסיכום, למחסומי משטרה בכבישים ישנם תפקידים רבים, כאשר בראש ובראשונה לשמור על בטיחות הדרך של הנהגים והולכי הרגל ברחבי הארץ.

מעוניינים לשמוע מידע נוסף על מחסומי משטרה בכבישים?

צרו איתנו קשר ונקבע לכם שיחה טלפונית או פגישה במשרדנו.

מאמרים נוספים

גידור זמני

כחברת די-פנס, אנו מחויבים לספק את פתרונות הגידור הזמני המתקדמים והבטוחים ביותר בתחום הבנייה, התשתיות והאירועים. המוניטין שלנו נבנה על בסיס מקצועיות, אמינות ושירות ללא

קרא עוד »

גדר ירושלמית

גדר ירושלמית היא פתרון לגידור זמני המורכב מרשת מתכת על בסיס פלסטיק, והוא מתאים למגוון רחב של צרכים ופרויקטים. בין אם אתם מארגנים אירוע, מנהלים

קרא עוד »
גדר קלה

גדר קלה

גדר קלה מציעה פתרון גמיש, עמיד, וכלכלי המתאים למגוון יישומים, מתיחום אזורי עבודה ועד הקמת מחיצות באירועים. עם יתרונות ברורים בנוחות השימוש, עמידות בתנאים שונים

קרא עוד »

גדרות ברזל לגינה

הגינה היא המקום המיוחד שלנו שבו אנו מתחברים לטבע ונהנים מהשלווה. כדי לשמור על פרטיות ולהגן על הגינה, גדרות ברזל הן הפתרון המושלם. היתרונות של

קרא עוד »
                Call Now Button